Про ELSA:
ELSA (Європейська Асоціація Студентів Права) – це найбільша у світі міжнародна, незалежна, неурядова, неприбуткова організація, яка об’єднує студентів права і молодих правників.
ELSA була заснована у 1981 році студентами-правниками з Польщі, Західної Німеччини, Австрії і Угорщини. Сьогодні ELSA – це унікальна мережа, яка складається з більш ніж 200-от груп на юридичних факультетах різних міст 35 країн Європи. До асоціації входить більше ніж 30000 студентів і молодих юристів.
У 1995 році ELSA розпочала свою діяльність на території України. Зараз організація представлена у 5 містах: Києві, Львові, Донецьку, Харкові, Одесі. За час існування ELSA в України було проведено велику кількість всеукраїнських та міжнародних конференцій, тренінгів, семінарів, круглих столів.
За 25 років свого існування ELSA отримала спеціальний статус у міжнародних організаціях і установах. Зокрема, ELSA має статус радника у декількох органах і спеціалізованих установах Організації Об’єднаних націй. У 1994 році ELSA набула статус радника в категорії «С» в ЮНЕСКО (ООН з питань освіти, науки і культури). Потім у 1997 році ELSA здобула статус радника ООН ЕКОСОС (Економічної та Соціальної Ради) та ЮНСІТРАЛ (Комісії ООН з міжнародного торгового права). У 2000 році ELSA отримала статус спостерігача у Раді Європи. Крім того, ELSA уклала договір про співпрацю з Комісаром ООН із прав біженців, а у жовтні 2005 року ELSA набула статусу спостерігача у Всесвітній організації з питань інтелектуальної власності.
Патронами ELSA виступають почесний лорд Слин із Халдей -правник Палати лордів Великобританії, колишній суддя та генеральний адвокат Європейського Суду Справедливості; пан Ж. Е. ван Дас де Віллебойс -
екс-парламентар, партнер юридичної фірми «Кліффорд» ( Амстердам, а також професор М. Черіф Бассіоні- професор права Університету Паула, президент Міжнародної асоціації Кримінального права та президент Міжнародного Інституту кримінальних дисциплін.
Структура:
Організаційна структура ELSA складаються з трьох рівнів:
- Міжнародне правління (ELSA International) в Брюселі;
- Національні правління (National Boards) в країнах, в яких знаходяться осередки ELSA;
- Локальні правління (Local Boards) у кожному осередку ELSA.
Структура правління на всіх рівнях є ідентичною та виглядає наступним чином:
President (BEE – Board Management, External Relation & Expansion) – Президент (керівництво правлінням, зовнішні зносини та розширення);
Secretary General (IM – Internal Management) – Генеральний Секретар (внутрішній менеджмент);
Treasurer (FM – Financial Management) – Скарбник (управління фінансовими ресурсами);
Vice-President for Seminars & Conferences (VP S&C) – Віце-президент з семінарів та конференцій;
Vice-President for Academic Activities (VP AA) – Віце-президент з наукової діяльності;
Vice-President for Students’ Trainee Exchange Program (VP STEP) – Віце-президент з Програми з обміну студентськими практиками;
Vice-President for Marketing (VP Marketing) – Віце-президент з маркетингу.
Філософія:
Бачення ELSA – це справедливий світ, де шануються людська гідність і культурна самобутність.
ELSA має на меті:
- ініціювання контактів між молодими правниками, які представляють різні народи і культури;
- розвиток правничої науки;
- поширення принципа поваги до людини та її прав;
- виховування у студентів права та молодих юристів почуття відповідальності перед суспільством .
Публікації:
- “ELSA Selected Papers on European Law”(ELSA SPEL) – офіційне періодичне видання ELSA, яке містить статті студентів, науковців і практикуючих юристів переважно з публічного Європейського права, європейської інтеграції і відносин ЄС з третіми країнами Європи.
- "The Guide to Legal Studies in Europe" – це видання, що вміщує докладну інформацію про здобуття юридичної освіти за кордоном в більше як 300 європейських ВУЗах. Містить відомості про специфіку країни і її правової системи.
-“Synergy” – це журнал членів ELSA, в якому вони мають змогу висловити свої думки з актуальних питань суспільного життя.